اتفاقی تکراری در والیبال؛ تغییر مربی در آستانه یک رویداد مهم!

اتفاقی تکراری در والیبال؛ تغییر مربی در آستانه یک رویداد مهم!

تیم ملی والیبال ایران در آستانه رقابت‌های قهرمانی‌ آسیا شاهد یک اتفاق تکراری و عجیب بود.

اتفاقی تکراری در والیبال؛ تغییر مربی در آستانه یک رویداد مهم!

به گزارش خبرنگار ورزشی طاهاموزیک، پاول وییسکی، مربی تمرین دهنده لهستانی تیم ملی والیبال ایران از 17 اردیبهشت سال جاری به کادر فنی تیم ملی والیبال کشورمان اضافه شد تا این تیم را در لیگ ملت‌های والیبال 2023 همراهی کند. وی پس از لیگ ملت‌ها دوباره با فدراسیون ایران برای ادامه همکاری به توافق رسید و در تمرینات تیم ملی در تهران و ارومیه هم حضور پیدا کرد. با آغاز تمرینات تیم باشگاهی پاول، مسئولان این تیم از او خواستند تا هر چه زودتر در تمرینات حاضر شود و عملاً باشگاه لهستانی با تمدید قرارداد همکاری و حضور وی همراه تیم ملی والیبال ایران مخالفت کرد. این موضوع موجب شد تا محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در تماس تلفنی با مدیر عامل باشگاه سزارنی رادوم درخواست کند تا پاول تا پایان رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا در کادر فنی تیم ایران باقی بماند که با توجه حساسیت و جدیت نقش وی در تمرینات تیم ترانسفر بیدگوشچ، با وجود موافقت مدیرعامل، سرمربی تیم مخالفت کرد. پاول متئوس، مربی لهستانی تیم ملی والیبال ایران که مشهور به «بویک» است، صبح امروز (یکشنبه 22 مرداد) ارومیه را به مقصد لهستان ترک کرد تا به عنوان مربی در خدمت تیم رادوم باشد.

به این ترتیب یک بار دیگر در آستانه یک رویداد مهم کادر فنی تیم ملی والیبال ایران دستخوش تغییر شد و یک مربی از جمع اعضای کادر فنی جدا شد. پیش از این هم در تیم ملی ایران شاهد این اتفاقات بودیم؛ جایی که عظیم جزیده برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان نتوانست تیم ملی را همراهی کند. او برای هدایت تیم ملی «ب» در رقابت‌های کشورهای اسلامی مجبور شد اردوی تیم ملی در لهستان را ترک کند و در پایان ماموریتش نتوانست تیم ملی ایران را در رقابت‌‌های قهرمانی جهان به میزبانی لهستان و اسلوونی همراهی کند.

در اتفاقی مشابه و تکراری هم این شرایط برای توماس توتولو پیش آمد؛ در شرایطی که تیم ملی در برزیل خود را برای حضور در رقابت‌های لیگ ملت‌ها می‌کرد عطایی به صورت ناگهانی تصمیم گرفت تا توتولو را کنار بگذارد. در آن زمان بر اساس اعلام کادر فنی تیم ملی والیبال کشورمان و بنا به تشخیص بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی، توماس توتولو پس از دومین دیدار دوستانه مقابل صربستان از کادر فنی تیم ملی والیبال ایران جدا شد. بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این خصوص اظهار داشت: باید از زحمات توتولو دراین مدت تقدیر و تشکر کنم. تنها دلیل جدایی او از کادر فنی برخی اختلاف سلیقه‌های فنی بود. به هر حال برای توتولو در ادامه مسیر حرفه‌ای اش آرزوی موفقیت می‌کنم. انشالله تیم ملی کشورمان هم در ادامه مسیر بتواند با اتکا به دانش مربیان ایرانی به موفقیت‌های روزافزونی دست پیدا کند.

حالا که تیم ملی والیبال ایران خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده می‌کند، بازهم شاهد تغییراتی در بین اعضای تیم ملی والیبال بودیم. هرچند که اخیراً عبدالرضا علیزاده به جمع مربیان تیم ملی اضافه شده بود، اما باید منتظر ماند و دید که آیا مجوز نشستن روی نیمکت برای وی صارد خواهد شد یا نیمکت تیم ملی خالی‌تر از همیشه در ارومیه به مصاف رقبا خواهد رفت. رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا از 28 مرداد تا 4 شهریور در سالن‌های غدیر و شهیدان آهندوست ارومیه با حضور 18 تیم برگزار خواهد شد. پایان پیام/

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .