امام جمعه بندر ماهشهر: جهادسازندگی در دولت اصلاحات جوان مرگ شد

امام جمعه بندر ماهشهر: جهادسازندگی در دولت اصلاحات جوان مرگ شد

امام جمعه بندر ماهشهر گفت: نهاد انسان‌ساز جهادسازندگی در سال ۱۳۷۹ و در دولت اصلاحات جوان ‌مرگ شد و در حالی که رهبر معظم انقلاب بارها به آن دولت هشدار دادند اما به هشدارهای ایشان توجه‌ای نشد.

امام جمعه بندر ماهشهر: جهادسازندگی در دولت اصلاحات جوان مرگ شد

به گزارش طاهاموزیک از بندر ماهشهر، حجت‌الاسلام کاظم سلامت‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بندر ماهشهر با گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: آنچه باعث خوشبختی جوانان می‌شود، ازدواج با هزینه کم و در مسیر اهل‌بیت (ع) است.

وی با اشاره به اهمیت تزریق امید به جامعه افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، امام راحل (ره) در بحران‌های امنیتی، نظامی و سیاسی دهه ۶۰ خم به ابرو نیاورد اما اکنون برخی از مؤمنان به جای اینکه به همدیگر امید دهند، ناامیدی را تزریق می‌کنند.

امام جمعه بندر ماهشهر اضافه کرد: هر کدام از ما در جامعه اسلامی وظایفی را بر عهده داریم که بالاترین آن، حفظ و حراست از دین و امید دادن به جامعه است، بنابراین ما باید با امید زندگی کرده و به جامعه امید تزریق کنیم.

وی بیان کرد: در سنوات گذشته کارهای طوری انجام‌شده که اکنون با مشکلاتی درگیر هستیم اما باید حواسمان باشد که با استفاده از تقویت امید و ایمان، اصل نظام را تقویت کنیم.

سلامت‌نژاد با گرامیداشت سالروز تأسیس جهاد سازندگی گفت: جهاد سازندگی در سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد که این سازمان، برادر دو قلوی سپاه پاسداران بود و حکمرانی ایمانی را برای ما به منصه ظهور رساند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) برای تقویت و تثبیت آرمان‌ها و نیت بخشی به شعارهای انقلاب، فرمان تأسیس سازمان جهاد سازندگی را صادر کرد که منشأ برکات بی‌شمار انسانی، تربیتی، فرهنگی و عمرانی برای انقلاب شد.

امام جمعه بندر ماهشهر اضافه کرد: این نهاد انسان‌ساز در سال ۱۳۷۹ و در دولت اصلاحات جوان ‌مرگ شد و در حالی که رهبر معظم انقلاب بارها به آن دولت هشدار دادند اما به هشدارهای ایشان توجه‌ای نشد.

وی تاکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، انحلال جهاد سازندگی خسارتی بزرگ و ضرری متراکم را به کشور وارد کرد، در واقع وقتی دولت‌ها به امام جامعه گوش فرا نمی‌دهند، چنین اتفاقاتی می‌افتد.

سلامت‌نژاد با گرامیداشت روز شهادت مصطفی چمران و روز بسیج اساتید گفت: شهید چمران در بلاد کفر، در مسائل دینی زبانزد بود و حتی دشمنان او درباره اش می‌گفتند حیف است یک دانشمند مثل چمران اینگونه به دین خود پایبند باشد.

امام جمعه بندر ماهشهر عنوان کرد: امام راحل (ره) در خصوص شهید چمران فرمودند که او جنگجویی پرهیزگار و معلمی متعهد هستند.

پایان پیام/

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .