جانمایی 80 هکتار زمین در ناحیه غرب شهرکرد برای دامداران

جانمایی 80 هکتار زمین در ناحیه غرب شهرکرد برای دامداران

رئیس شورای شهرکرد گفت: امسال در منطقه گوهرباران ناحیه غرب شهرکرد 80 هکتار زمین برای پرورش دام سبک و سنگین اختصاص یافته است.

جانمایی 80 هکتار زمین در ناحیه غرب شهرکرد برای دامداران

به گزاش طاهاموزیک از شهرکردف مصطفی حیدری امروز با حضور در محل طاهاموزیک در شهرکرد با اشاره به تعهد تأمین زمین دامداری ناحیه غرب شهرکرد در سال گذشته، گفت: از سال گذشته تاکنون پیگیر این مسئله هستیم، جانمایی چند قطعه زمین نیز تأیید شد اما متاسفانه زمین‌های مربوطه دارای مشکل خطوط آب بود.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با تأکید بر اینکه طی سه ماهه گذشته با پیگیری‌ مجدد از سوی شورای شهر قطعه زمینی در گوهرباران ناحیه غرب شهرکرد جانمایی شد، بیان کرد: در مجموع ۸۰ هکتار زمین تایید شد که ۴۰ هکتار آن به دام‌سبک و باقی‌مانده آن به دام‌سنگین اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در رابطه با مسئله آب این منطقه جهاد کشاورزی استان با توجه به چاه‌‌های موجود در این منطقه تعهداتی نسبت به حل این مشکل داده است، اخذ استعلامات لازم از دستگاه‌های ذی‌ربط نیز جهت حل این مشکل در‌ حال پیگیری است.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد‌ با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر در حد توان و ظرفیت در حال پیگیری این مسئله هستند، خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی در مورد این طرح به عهده اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جهت واگذاری زمین، آب و محیط‌زیست جهت پیگیری استعلامات است، و همه این کارها وابسته به شورای شهر نیست اما امیدواریم بتوانیم مهرماه سال‌جاری به تعهد خود عمل کنیم.

حیدری با اشاره به توافقات احداث زیرگذر و روگذر بلوار طالقانی و ۱۵ خرداد، گفت: توافقات مربوطه صورت گرفته است و شورای ترافیک استان این مسئله را تایید کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه افزود: جهت احداث و تکمیل این پروژه با قرارگاه خاتم الانبیا توافقاتی صورت گرفته و مبلغ مورد نظر پیشنهاد شده و مدیریت شهری شهرکرد نیز در حال پیگیری این موضوع است به زودی شاهد شروع این پروژه خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات شورای شهر جهت جذب گردشگر به استان، بیان کرد: ما تمام تلاش خود را در رابطه با جذب گردشگر انجام داده‌ایم، با ورود گردشگر به استان تمامی دستگاه‌ها اعم از اداره‌کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی و آموزش و پرورش باید پاسخگو باشند و نسبت به اسکان مسافران اقدامات لازم را انجام دهند.

حیدری گفت: مدیریت‌شهری شهرکرد نیز مکان‌هایی را جهت اسکان مسافران در نظر گرفته و مشخص کرده‌ است، طبق توافقات انجام شده با اداره‌کل آموزش و پرورش استان مکان‌های مطلوبی در مدارس ایجاد شده است تا مسافران بتوانند در این اماکن استراحت کرده و از چادر زدن در فضای سبز به دلیل از بین رفتن پوشش سبز آن خودداری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه و برندسازی نمد شهرکرد، افزود: دبیر‌خانه شهرکرد پایتخت نمد ایران در این راستا شکل گرفته و مکانی توسط شهرداری در اختیار متخصصان گذاشته شده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه آن چیزی که در انتظار است درحال حاضر محقق نشده است یادآور شد: خوشبختانه نمد شهرکرد ثبت‌ملی شده است اما متاسفانه نتوانستیم آن را ثبت‌جهانی کنیم که این کار در دست پیگیری است.

حیدری اضافه کرد: ثبت جهانی نمد از طریق وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حال پیگیری است و مردم استان نیز باید این مسئله را بپذیرند‌.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد در پایان خاطرنشان کرد: تشکیل شورای محلات سال گذشته به منظور تسهیل مشکلات در دستور کار قرار داشت و اشخاص مختلفی شروع به فعالیت کردند اما متاسفانه این کار در بعضی مناطق به دلیل انفعال افراد موفقیت‌آمیز نبود.

پایان پیام/

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .