خرید توافقی گوجه فرنگی در استان فارس آغاز شد

خرید توافقی گوجه فرنگی در استان فارس آغاز شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز خرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان این استان خبر داد و گفت: هر کیلوگرم گوجه فرنگی برای صنایع تبدیلی ۳۸۰۰۰ ریال خریداری خواهد شد.

خرید توافقی گوجه فرنگی در استان فارس آغاز شد

به گزارش طاهاموزیک از شیراز، مجتبی دهقان پور امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رایزنی های متعدد در خصوص تامین منابع مالی لازم برای خرید توافقی گوجه فرنگی اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده و مساعدت های وزارت جهاد کشاورزی خرید توافقی این محصول آغاز شده است. 

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی انجام شده در آغاز فرآیند خرید توافقی روزانه ۲۲۰۰ تن گوجه فرنگی تحویل شرکت صنایع تبدیلی دشت نشاط خواهد شد، اضافه کرد: مدیریت امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس سهمیه هر شهرستان را برای خرید گوجه فرنگی مشخص و ابلاغ خواهد کرد. 

دهقان پور با اشاره به اینکه فرآیند برداشت گوجه فرنگی در حال حاضر در شهرستان های میان بند استان فارس همچون مرودشت و بیضاء در حال انجام است، ابراز کرد: بر اساس برآورد ها پیش بینی می شود در طول مرداد ماه ۱۹۰ هزار تن گوجه فرنگی تولید شود. 

این مقام مسئول با بیان اینکه فرآیند خرید توافقی گوجه فرنگی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سازمان تعاون روستایی این استان و شرکت های صنایع غذایی عملیاتی شده است، اظهار کرد: پیش بینی می شود با این اقدام قیمت گوجه فرنگی متعادل و عادلانه شود.

پایان پیام/ ن 

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .