رزمایش هوایی آمریکا-کره جنوبی با مشارکت بمب افکن‌های مجهز به کلاهک اتمی

وزارت دفاع کره جنوبی از رزمایش هوایی مشترک با آمریکا با مشارکت بمب افکنهای راهبردی B-52 که قادر به حمل کلاهک اتمی هستند خبر داد.

رزمایش هوایی آمریکا-کره جنوبی با مشارکت بمب افکن‌های مجهز به کلاهک اتمی

به گزارش گروه بین الملل طاهاموزیک، وزارت دفاع کره جنوبی از برگزاری رزمایش هوایی ارتش این کشور با نیروی هوایی آمریکا با مشارکت بمب افکنهای راهبردی B-52 با قابلیت حمل کلاهکهای اتمی خبر داد. ارتش کره جنوبی همچنین گفته: این رزمایش در ارتباط با استقرار بمب افکنهای ذ-52 در آسمان شبه جزیره کره برگزار شده است. براساس گزارش تاس، این دوازدهمین رزمایش نیروی هوایی آمریکا در سال جاری میلادی است. رزمایش بر فراز دریای زرد با مشارکت جنگنده‌های اف-35 A و جنگنده‌های اف-15 کره جنوبی و حضور جنگنده‌های اف-35 B و اف-16 ارتش آمریکا انجام شده است. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد که دو بمب Hفکن بی-52 در این رزمایش حضور داشتند. لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه بر ضرورت توسعه بازدارندگی کشورش در شبه جزیره کره و استقرار داراییهای استراتژیک این کشور در پایگاههای دائمی خود در کره جنوبی خبر داده بود. ارتش آمریکا از زمان جنگ کره در سال 1953 چندین پایگاه دائمی در کره جنوبی دارد که به دلایل متعدد از جمله تخلفات گسترده نظامیان آمریکایی در این کشور و آلودگیهای زیست محیطی و صوتی همواره مورد اعتراض مردم کره جنوبی قرار داشته است. در ادامه بیانیه ارتش کره جنوبی آمده است؛ این رزمایش نشان داد که ایالات متحده و کره جنوبی می‌توانند پاسخی فوری و ویرانگر به هر اقدام تحریک آمیزی از سوی کره شمالی بدهند. ارتش کره جنوبی افزود: سئول و واشنگتن به آمادگی کامل رزمی خود ادامه خواهند داد. بمب افکنهای راهبردی ارتش آمریکا در ماه اکتبر برای اولین بار در خاک کره جنوبی فرودآمدند.

  کره شمالی ضمن هشدار به واشنگتن و سئول این اقدامات را تحریک آمیز و برهم زننده صلح و ثبات منطقه شبه جزیره کره می‌داند. پایان پیام/م

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .