شمار بیمه شدگان صندوق کشاورزان به ۲ میلیون نفر رسید

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور، گفت: پیش از دولت سیزدهم تعداد بیمه شدگان این صندوق یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بود که اکنون به ۲ میلیون نفر رسیده است.

شمار بیمه شدگان صندوق کشاورزان به ۲ میلیون نفر رسید

به گزارش طاهاموزیک از کرج، بیت‌الله برقراری، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور، در نشست مشترک استاندار البرز و معاونین با فرمانداران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، بخشداران، شوراهای اسلامی، شهرداران و دهیاران استان که روز یکشنبه ۷ آبان ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش‌های شهیدان نژاد فلاح کرج، برگزار شد، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این قابلیت را دارد که علاوه بر حمایت، درآمدزایی نیز داشته باشد. 

وی ادامه داد: توسعه نظام‌های بیمه‌ای، متضمن پاسخگویی به نیازهای انسانی، رفاهی، مادی و معنوی جامعه است.

برقراری گفت: گسترش بیمه در کشورهای توسعه یافته زمینه استقلال اقتصادی و کمک های غیر مستقیم دولت را فراهم کرده از این رو درصدد پیاده سازی چنین نظامی هستیم.

وی افزود: بیمه اجتماعی در لایه های مختلف دولتی، مشارکتی و افزایش سهم جامعه، به شکل های مختلف خدمات ارائه می دهد. 

این مقام مسؤول با بیان اینکه عزت نفس و کرامت انسانی از طریق حمایت‌های بیمه ای محقق می‌شود، گفت: ضرورت گسترش فرهنگ بیمه ای بیش از پیش حس می‌شود بنابراین با ترویج این فرهنگ مردم آگاه تر شده و استقبال بیشتری می‌کنند.

وی افزود: کشاورزان، روستاییان و عشایر که مولد کشور هستند قبل از انقلاب بیمه نبودند و اکنون براساس قانون، دولت مکلف شد که این اقشار را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

برقراری گفت: از مصادیق عدالت اجتماعی که از مفاهیم اصلی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و در گام دوم انقلاب طبق منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مورد تاکید است، گسترش چتر بیمه اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه این صندوق همانند بیمه تامین اجتماعی خدمات ارائه می‌دهد، افزود: پیش از دولت سیزدهم تعداد بیمه شدگان این صندوق یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بود که اکنون به ۲ میلیون نفر رسیده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بانوانی که دارای ۳ فرزند و بیشتر هستند نیز تحت پوشش این صندوق بیمه ای به صورت رایگان قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در گذشته به سطوح درآمدی این صندوق توجه نمی‌شد، افزود: در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ حدود ۶۰ درصد ارتقا یافته و بواسطه این امر ۴۳ درصد درآمد مستمری بگیران افزایش پیدا کرد.

پایان پیام/

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .