فارس من|ضرورت جمع‌آوری فروشندگان مواد مخدر در کوی علوی اهواز

امروزه فروشندگان مواد مخدر، نوجوانان و دانش‌آموزان را هدف قرار داده‌اند و لازم است که مسؤولان انتظامی با این سوداگران مرگ مقابله کنند.

فارس من|ضرورت جمع‌آوری فروشندگان مواد مخدر در کوی علوی اهواز

به گزارش طاهاموزیک از اهواز، مخاطبان فارس با راه‌اندازی پویشی خواستار برخورد با فروشندگان مواد مخدر در منطقه‌ی کوی علوی اهواز شدند. این کمپین با عنوان «ضرورت جمع‌آوری فروشندگان مواد مخدر در کوی علوی» در سامانه «فارس من» ثبت شده است. مخاطبان در این پویش عنوان کرده‌اند که در کوی علوی فروشندگان مواد مخدر دور از چشم نیروی انتظامی دانش‌آموزان را هدف قرار داده‌اند. در عین حال حضور افراد معتاد در این منطقه نیز برای مردم، نوجوانان و دانش‌آموزان ایجاد مزاحمت می‌کند و لازم است که مسؤولان انتظامی به این مشکل رسیدگی کنند.» 

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در اهواز در همین رابطه سعید داراب‌نیا رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در اهواز، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای برقراری نظم و امنیت جامعه، با هدف افزایش احساس آرامش فردی و عمومی و پاسخگویی به درخواست‌ها و مطالبات مردمی، پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری مأموران انتظامی کلانشهر اهواز طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را اجرا کرد.  وی افزود: این طرح با هدف پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز، جمع‌آوری معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان مواد مخدر به مدت 24 ساعت در شهرستان اهواز به مرحله اجرا درآمد. پلمپ 6 باب مغازه متخلف رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان گفت: در این طرح که با حداکثر توان و بهره‌مندی هدفمند از امکانات و تجهیزات اجرا شد ماموران پلیس هویت 10 معتاد متجاهر را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی آنان را دستگیر کردند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان در ادامه با اشاره به پلمپ 6 باب مغازه متخلف در این طرح، تصریح کرد: ماموران پلیس در بازرسی از مغازه‌های متخلف تعداد 25 عدد گلدان وافور، 20 عدد مهره فلزی وافور، 6 عدد حقه وافور، 35 گرم شیره تریاک، 130گرم تریاک، 250 گرم سوخته تریاک، 2 دستگاه ترازو توزین و یک دستگاه کارت‌خوان کشف کردند. داراب‌نیا همچنین با اشاره به دستگیری یک خرده فروش در این طرح، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

  لزوم انجام کار فرهنگی برای مقابله با مواد مخدر   رضا نجاتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان نیز با اشاره به ضرورت فراهم‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی برای مقابله با مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروزه آمورزش و پرورش به عنوان یکی از ارکان مهم فرهنگی باید در این رابطه به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کمک کند که البته کمیته فرهنگی در اداره‌کل در حال کار کردن در خصوص این مساله است. وی با بیان اینکه خانواده‌ها در حوزه‌ی مبارزه با مواد مخدر کمک حال مسؤولان باشند، تصریح کرد: ۱۲۰۰ نوع موادمخدر جدید به موادی که قبلا بوده اضافه شده است و هدف نیز جوانان هستند و باید مراقب و یاریگر یکدیگر باشیم تا از این فضای خانمان‌سوز دور شویم. دستگیری اعضای باند قاچاق مواد مخدر در اهواز طی روزهای گذشته حجت‌الله سفیدپوست جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان  از دستگیری اعضای باند قاچاق مواد مخدر در اهواز خبر داد و گفت: در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر، ماموران پلیس موادمخدر این فرماندهی از فعالیت اعضای باند 4 نفره در امر تهیه و توزیع مواد مخدر مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. وی با اشاره به تشکیل پرونده مقدماتی و معرفی متهمان به مرجع قضایی، گفت: بی‌شک احساس مسؤولیت شهروندان در مبارزه با مواد مخدر و اخبار پیرامون این معضل اجتماعی به مرکز فوریت‌های پلیس می تواند گام موثری در برخورد با سوداگران مرگ باشد. به گزارش فارس، مواردی نظیر وسوسه‌ی همسالان،  عدم اعتماد به نفس، افسردگی، مشکلات ارتباطی و فشارهای فکری و روانی برخی از دلایل گرایش نوجوانان به مصرف مواد مخدر است.  پایان پیام/    

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .