فیلم‌های حاضر در کن ۲۰۲۴ معرفی شدند/ حضور کمتر آمریکایی‌ها

فیلم‌های حاضر در کن ۲۰۲۴ معرفی شدند/ حضور کمتر آمریکایی‌ها

در یک نشست مطبوعاتی تیری فرمو دقایقی پیش اسامی فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف هفتاد و هفتمین دوره جشنواره کن را معرفی کرد.

فیلم‌های حاضر در کن ۲۰۲۴ معرفی شدند/ حضور کمتر آمریکایی‌ها

به گزارش طاهاموزیک،فهرست فیلم‌های حاضر امسال جشنواره فیلم کن دقایقی پیش توسط تیری فرمو، مدیر جشنواره و آیریس کنوبلوش، رییس جشنواره فیلم کن، در پاریس و در جمع روزنامه‌نگاران سینمایی فرانسوی و بین‌المللی اعلام شد.

در این نشست طولانی، فرمو درباره هر فیلم از هر بخش توضیح نسبتا مفصلی ارایه کرد.

هفتاد و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن، در سالی که به نظر می‌رسد سال دیگری برای حضور فیلم‌های مهم باشد، چندین فیلمساز برجسته از جمله فرانسیس فورد کاپولا با «مگالوپولیس»، جورج میلر با «فیوریوسا» و کوین کاستنر را با «افق» در جشن خود میزبانی می‌کند. جورج لوکاس هم با نخل طلای افتخاری تجلیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی،هالیوود ممکن است به دلیل ترکیبی از عوامل مختلف از اعتصاب طولانی مدت بازیگران و نویسندگان سال گذشته که باعث تاخیر در تولید شد و همچنین سال سخت اقتصادی حضور سبک‌تری در رویداد امسال داشته باشد، اما جشنواره طبق معمول با زرق و برق تمام برگزار می‌شود و گرتا گرویگ، کارگردان «باربی» ریاست هیات داوران را بر عهده خواهد داشت.

سال پیش یک دوره مهم برای این جشنواره بود زیرا ۲ فیلم مهم سال یعنی «آناتومی یک سقوط» ژوستین تریه و «منطقه مورد علاقه» جاناتان گلیزر که نامزدی بهترین فیلم اسکار را هم به دست آوردند، نخستین بار در این جشنواره به نمایش درآمدند.

جشنواره فیلم کن هفتاد و هفتم با اکران جهانی کمدی سورال «پرده دوم» ساخته کوئنتین دوپیو با بازی لیا سیدو از ۱۵ ماه می آغاز می‌شود و تا ۲۵ می ادامه دارد.

فیلم افتتاحیه

«پرده دوم»، کوئنتین دوپیو

بخش مسابقه

«مگالوپولیس»، فرانسیس فورد کاپولا

«کارآموز» ساخته علی عباسی

«متل دستینو» ساخه کریم عینوز

«پرنده» ساخته آندریا آرنولد

«امیلیا پرز» ساخته ژاک اودیارد

«آنورا» ساخته شان بیکر

«کفن‌ها» ساخته دیوید کراننبرگ

«ماده» ساخته کورالی فارگیت

«گرند تور» ساخته میگل گومز

«مارچلو میو»، کریستف آنوره

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .