مخبر: دولت موظف به تقویت هلال احمر با رویکرد آینده‌نگری است

مخبر: دولت موظف به تقویت هلال احمر با رویکرد آینده‌نگری است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت موظف است جمعیت هلال احمر را پیش از وقوع حوادث و با رویکرد دانش‌پژوهی و آینده‌نگری تقویت کند و تمهیدات، تجهیزات و پشتیبانی لازم را در اختیار این سازمان خدوم قرار دهد.

مخبر: دولت موظف به تقویت هلال احمر با رویکرد آینده‌نگری است

به گزارش گروه سیاسی طاهاموزیک، محمد مخبر در آیین افتتاح طرح‌های امدادی و عمرانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی با قدردانی از خدمات صد ساله هلال احمر در خدمت رسانی به مردم و آسیب‌دیدگان، تأکید کرد: ایثار، از خودگذشتگی، شجاعت، جهاد و دستگیری در بحران‌ها و حوادث و بلایای طبیعی از مهمترین ویژگی‌های داوطلبان و امدادگران برای خدمت به تمام طبقات و آحاد جامعه است.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه تلاشگران و جهادگران جمعیت هلال احمر همواره در هر حادثه و بلایای طبیعی در صف اول خدمت‌رسانی به مردم هستند، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در هر شرایط جغرافیایی و آب و هوایی خدمات خود را به مردم ارائه می‌دهد که به طور قطع چنین خدمتی اجری ویژه در نزد پروردگار متعال دارد.

مخبر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را سازمانی با قابلیت خدمت‌رسانی و کمک به مردم در همه ابعاد مختلف از جمله درمانی، خدماتی، امدادی و … دانست و ادامه داد: در زمان حوادث هر دستگاه و سازمانی مأمور به انجام یک وظیفه مشخص است اما این جمعیت هلال احمر است که از لحظات آغازین بروز حوادث تا هر موقع که نیاز باشد، تمام خدمات مورد نیاز را در اختیار مردم و آسیب‌دیدگان قرار می‌دهد.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: کارکرد و نقش این سازمان تحت یک نظام دینی و جهادی، متفاوت با سایر سازمان‌های امدادی در اقصی نقاط جهان است و همین روحیه و فرهنگ دینی و نوع‌دوستی است که این سازمان را در زمره بهترین سازمان‌های امدادی دنیا قرار داده است.

وی با تجلیل از نقش پررنگ و خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه به ویژه در حادثه زلزله ترکیه و سوریه و همچنین سایر کشورهای همسایه، تأکید کرد: در سفر اخیر به کشور ترکیه مسئولان کشورهای منطقه بدون استثنا از نقش هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تجلیل و قدردانی کردند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ایام اربعین حسینی افزود: نقش‌آفرینی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین حسینی به خوبی برای آحاد جامعه تبیین نشده است و امسال هم با توجه به شرایط آب و هوایی، رسیدگی به زائران در داخل و خارج از کشور با سختی‌هایی همراه است که باید در این زمینه آمادگی و برنامه‌ریزی بیشتری داشته باشیم.

مخبر همچنین به تفاوت نوع حوادث در کنار حوادث طبیعی اشاره و تصریح کرد: ماهیت حوادث در جهان در سال‌های گذشته به تناسب تغییرات جوامع و پیشرفت علم و فناوری تغییر کرده است و باید کشور برای بروز هرگونه حادثه آمادگی‌های لازم را پیدا کند.

معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: دولت موظف است جمعیت هلال احمر را پیش از وقوع حوادث و با رویکرد دانش‌پژوهی و آینده‌نگری تقویت کند و تمهیدات، تجهیزات و پشتیبانی لازم را در اختیار این سازمان خدوم قرار دهد. 

گفتنی است در این مراسم معاون اول رئیس‌جمهور با دریافت کارت و لباس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عضویت افتخاری و داوطلبانه این جمعیت درآمد.

همچنین معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه این مراسم از نمایشگاه توانمندی‌ها و تجهیزات تخصصی و جدیدترین امکانات جمعیت هلال احمر در حوزه‌های امداد هوایی، اسکان، خدمات درمانی و آموزشی و… بازدید کرد و با اجرای یک مانور امدادی در جریان عملکرد و آمادگی تیم‌های تخصصی این جمعیت در عملیات‌های امدادی قرار گرفت.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین معزی نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نجات جان انسان‌ها با اهمیت‌تر از واجبات شرعی است، گفت: جمعیت هلال احمر با سابقه صد ساله و به ویژه تحت حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سازمان خیریه و غیر انتفاعی خدماتی نمونه در داخل کشور و سطح بین‌المللی داشته است و امیدواریم در دولت سیزدهم با حضور مخبر ثمرات بیشتری برای کمک و خدمت‌رسانی به مردم شاهد باشیم.

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر نیز با قدردانی از کمک‌های مستمر و همیشگی معاون اول رئیس‌جمهور برای خدمت‌رسانی بهتر امدادگران این سازمان تأکید کرد: کمک به بهبود توانمندی‌های جمعیت هلال احمر همواره از دغدغه‌های دولت سیزدهم و مخبر بوده است و در این زمینه در مصوبات سفرهای استانی تصمیمات خوبی برای کمک به این سازمان گنجانده شده است.

 رئیس جمعیت هلال احمر، حضور در محلات کم‌برخوردار و کمک به نیازمندان را از مأموریت‌های جدید این سازمان در دولت سیزدهم برشمرد و ادامه داد: داوطلبان هلال احمر با حضور در محلات کم‌برخوردار و خدمت‌رسانی به خانواده‌ها و اقشار مختلف برای پیشگیری از مخاطرات و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند.

۵۲۴ خانه هلال و ۴۱ طرح عمرانی شامل ۱۹ پایگاه امداد و نجات و ۲۲ طرح اداری و درمانی امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به‌طور همزمان در سراسر کشور به بهره‌‍برداری رسید.

پایان پیام/

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .