مردم باید در فرایند ارزیابی‌ دستگاه‌های اجرایی مشارکت داشته باشند

مردم باید در فرایند ارزیابی‌ دستگاه‌های اجرایی مشارکت داشته باشند

استاندار اصفهان با اشاره به رویکرد دولت مردمی و مزایای آن گفت: باید بتوانیم در راستای مردمی‌سازی حکمرانی کاری کنیم که مردم در این ارزیابی‌ها مشارکت داشته باشند و در این راستا منتظر ارائه پیشنهادات هستیم.

مردم باید در فرایند ارزیابی‌ دستگاه‌های اجرایی مشارکت داشته باشند

به گزارش طاهاموزیک از اصفهان، سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان بعد از ظهر امروز در بیست و پنجمین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان با بیان اینکه این جشنواره سالانه برای بررسی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف خدمت‌رسان کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این جشنواره تلاش این است که با روند رو به جلو، نگاه معطوف به تجربه و دانش، فرایندها به گونه‌ای ارتقا پیدا کند تا هرروز بهتر از دیروز در ترویج معیارها و شاخص‌ها و مراقبت، مواظبت و معرفی الگوهای صحنه رقابتی برای ترغیب سازمان‌ها و نهادها به شاخص‌ها پیش برویم.

وی افزود: اگر سیر این جشنواره را بررسی کنیم، تایید خواهیم کرد که شاخص‌ها پیشرفت کرده و تلاش شده با دقت بیشتر به مسأله پرداخته شود.

مرتضوی با اشاره به عدم شرکت برخی از دستگاه‌ها در روند ارزیابی خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که تمام دستگاه‌هایی که در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند، در این آزمون سالانه حضور داشته باشند و از سمتی باید توبیخ عدم اجرای دستگاه‌ها در این ارزیابی معلوم شود.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه باید به این سمت برویم که دستگاه‌های مختلف به تکامل این مسیر کمک کنند تا اتفاقات مطلوب رقم بخورد، گفت: در فرایند ارزیابی دستگاه‌های متعدد مواردی را مطرح می‌کردند که نیاز بود در کنار شاخص‌های موجود لحاظ شود.

وی در خصوص مقایسه مجموعه‌ها با یکدیگر یادآور شد: برخی دستگاه‌ها را نمی‌توان با یکدیگر مقایسه کرد زیرا از نظر معیارهایی مانند تعداد کارکنان متفاوت هستند و در این راستا اگر در محاسبه‌ها به این موارد توجه شود، شرایط مناسب‌تری حاکم خواهد بود.

مرتضوی با اشاره به رویکرد دولت مردمی و مزایای آن گفت: باید بتوانیم در راستای مردمی‌سازی حکمرانی کاری کنیم که مردم در این ارزیابی‌ها مشارکت داشته باشند و در این راستا منتظر ارائه پیشنهادات هستیم تا در سال‌های آینده جلوه‌ای جدید از این جشنواره داشته باشیم و همانگونه که نام این جشنواره به نام شهید رجایی است، محتوای آن نیز ما را به سمت شهید رجایی شدن پیش ببرد. 

پایان پیام/۶۳۱۲۵/ش

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .