وقتی قصه نخبه کنکوری مازندران به گوش وزیر علوم رسید

وقتی قصه نخبه کنکوری مازندران به گوش وزیر علوم رسید

قصه سید اسماعیل نصرالهی نخبه کنکوری مازندران،مورد توجه مسؤولان قرار گرفت تا جایی که او ضمن دیدار با وزیر علوم وعده ادامه تحصیل در کلاس آنلاین را باتوجه به معلولیت شدید دریافت کرد.

وقتی قصه نخبه کنکوری مازندران به گوش وزیر علوم رسید

به گزارش طاهاموزیک مازندران، گزارشی با عنوان «مادری که برای موفقیت در کنکور دست و پای پسرش شد»که سوم شهریور ماه جاری در صفحه طاهاموزیک استان منتشر شد، روایتی عجیب اما واقعی بود که بازخوردهای فراوانی داشت، مخاطبان این گزارش فقط مردم نبودند و این قصه مورد توجه مسؤولان کشوری قرار گرفت. کسب رتبه ۲۵ سیداسماعیل نصرالهی دانش‌آموز معلول ساروی که مرهون عشق و فداکاری مادر و حمایت‌های پدرش بود علاوه بر اینکه الگویی برای سایر دانش‌آموزان شد، نقطه عطفی در تاریخ کنکور مازندران به‌حساب می‌آید آن هم امسال که مازندران رتبه یک تا ۱۰ نداشت.

پس از دو روز از انتشار این گزارش، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ساختمان وزارت علوم با سیداسماعیل و والدین او دیدار کرد، دیداری دوستانه که با بیان دلگویه‌های این نخبه مازندرانی همراه بود. سیداسماعیل با اشاره به علاقه‌مندی خود به رشته فلسفه و نیاز خود را برای امکان ادامه تحصیل مجازی و کلاس آنلاین باتوجه به شرایط خاصی دارد را مطرح کرد و زلفی‌گل در پاسخ به این درخواست او قول مساعد داد و لوح سپاسی را به او تقدیم کرد. از نظر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سیداسماعیل در آینده از چهره‌های درخشان سپهر فلسفه و اندیشه کشور خواهد بود، در حالی که براساس توافق اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بنیاد نخبگان این دانشجو بورسیه محسوب شده و حقوق نیز دریافت خواهد کرد. پس از این دیدار رئیس دانشگاه تهران دستور بررسی درخواست سیداسماعیل را مبنی بر ایجاد زمینه غیر‌حضوری بودن کلاس‌هایش در دانشگاه تهران را صادر کرد. پایان پیام/۸۶۰۴۸/م    

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .