چرا پرسپولیس و استقلال در تیم‌های پایه بدون ملی پوش هستند؟

مدیر مسابقات فوتبال پایه سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: متاسفم باید بگویم که تیم‌های استقلال و پرسپولیس در سطح استان تهران به مقام قهرمانی هم نمی‌رسند تا بتوانند در سطح مسابقات لیگ شرکت کنند.

چرا پرسپولیس و استقلال در تیم‌های پایه بدون ملی پوش هستند؟

رضا عبدی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی طاهاموزیک، در مورد وضعیت تیم ملی نوجوانان در جام جهانی و شکست مقابل مراکش اظهار داشت: تیم ملی در این مسابقات نتایج خوبی گرفت و فوتبال خوبی به نمایش گذاشت و در نهایت در ضربات پنالتی شکست خورد. با این حال تیم ملی نوجوانان نتایج خوبی گرفت و باید به کادرفنی و حسین عبدی خسته نباشید بگویم.  وی در مورد اینکه حسین عبدی گفته بود برای تشکیل تیم ملی نوجوانان کل ایران را گشته است، گفت: قطعا کادرفنی تیم ملی برای تشکیل این تیم زحمات زیادی کشیده است اما نباید از باشگاه ها و مربیان باشگاهی که این بازیکنان را در اقصی نقاط کشور تربیت کرده اند غافل شویم. این باشگاه ها بازیکنان را در مسابقات مختلف لیگ شرکت دادند و از دل مسابقات باشگاهی بود که بازیکنانی سرحال و خوب به تیم ملی رسیدند. هیچ تیم ملی  تنها با برگزاری اردوی صرف به موفقیت نمی رسد و هر زمانی که بازیکنان از دل مسابقات باشگاهی به تیم ملی راه پیدا کردند شرایط تیم ملی بسیار مطلوب بوده مثل همین تیم ملی نوجوانان در جام جهانی.تیم های ملی پایه از طریق استعدادیابی در مسابقات لیگ های پایه کشور و همچنین معرفی باشگاه ها تشکیل می شود و فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران  شرایط برگزاری منظم مسابقات لیگ  های کشوری را فراهم کرده اند. 

عبدی در مورد اینکه شاکله اصلی تیم زیر 17 سال کشورمان را بازیکنان کدام باشگاه ها تشکیل می دهند، گفت: فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان،ملوان انزلی،ذوب آهن اصفهان، مس کرمان وکیای تهران بیشترین بازیکنان را در تیم ملی زیر 17 سال دارند و یکی دو بازیکن هم از تیم هایی مثل پیکان تهران در این تیم ملی حضور دارد. این بازیکنان از دل لیگ های پایه به تیم ملی رسیدند. 20 هزار بازیکن در رده های پایه در قالب 450 تیم فعالیت می کنند از جمله لیگ های پایه پویا در قاره آسیا هستیم. مدیر مسابقات فوتبال پایه سازمان لیگ افزود: کمیته جوانان و کمیته مسابقات در برهه ای از زمان اردهای مشترک برای بازیکنان تیم های پایه برگزار کردند و استعدادهای مختلف فوتبالی در این اردوها شرکت کردند. 

وی با اشاره به برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی جوانان در سال آینده گفت: با توجه به کنار رفتن تیم ملی جوانان از مسابقات بین المللی از هم اکنون باید به فکر استعداد یابی برای انتخاب بازیکنان باشیم زیرا شهریور سال آینده مسابقات مقدماتی جام جهانی در رده جوانان آغاز خواهد شد و از شنبه آینده فرصت استعداد یابی برای این رده سنی جهت تشکیل تیم ملی جوانان وجود دارد. باید استعدادیاب ها بهترین بازیکنان را زیر نظر بگیرند و بعد آنها را به کادرفنی تیم ملی جوانان معرفی کنند.  مدیر مسابقات فوتبال پایه سازمان لیگ در خصوص اینکه چرا استقلال و پرسپولیس در لیگ های کشوری رده های پایه حضوری فعال ندارند و چرا سرخابی ها در تیم های ملی بازیکنی ندارند گفت: متاسفم بگویم که تیم های استقلال و پرسپولیس در سطح استان تهران به مقام قهرمانی هم نمی رسند تا بتوانند در سطح مسابقات لیگ شرکت کنند زیرا قهرمان های استان در لیگ های مختلف رده های پایه شرکت می کنند و ما نمی توانیم به استقلال وپرسپولیس پیشنهاد بدهیم که در لیگ های کشوری شرکت کنند زیرا ابتداآنها باید در سطح مسابقات استانی به مقام قهرمانی برسند. از سویی دیگر این باشگاه ها در رده های پایه شرایط مطلوبی ندارند و حتی برای کمتر شدن هزینه هایشان  گاهی حاضر به شرکت در مسابقات لیگ های کشوری نمی شوند! با توجه به اینکه استقلال و پرسپولیس شرایط مطلوبی در رده های پایه ندارند طبیعی است که نمی توانند در لیگ های کشوری هم حضوری موفق و درخشان داشته باشند.  پایان پیام/

یک دیدگاه بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .